WIEŚCI

04.04.2002
Thrashmetalowa legenda z New Jersey, grupa Overkill, doczeka się wkrótce drugiego albumu koncertowego oraz pierwszej oficjalnej płyty DVD. Z myślą o tych wydawnictwach profesjonalna ekipa zarejestrowała koncert Overkill, który miał miejsce w sobotę, 23 marca, w Paramount Theatre w New Jersey. Oba tytuły trafią na rynek z nalepką wytwórni Spitfire.
Twórcy "Taking Over" zagrali ponad dwadzieścia utworów, reprezentujących wszystkie płyty grupy, m.in. "Necroshine", "Evil Never Dies", "I Hate", "Shred", "Overkill I", "Years Of Decay", "Horrorscope", "Hello From The Gutter", "Rotten To The Core", "Elimination" i oczywiście "Fuck You". Wszystkie zobaczymy na płycie DVD, a te, które nie znalazły się na wydanym w 1995 roku koncertowym albumie "Wrecking Your Neck", ukażą się również na płycie kompaktowej. Na DVD znajdą się dodatkowo obszerne fragmenty wideo "Batmen... The Return", przedstawiającego historię Overkill.
Bobby "Blitz" Ellsworth, wokalista Overkill, wyjaśnił niedawno powód nagłej zmiany wytwórni.
"Współpracę z CMC/SPV wspominamy pozytywnie, ale niedawno interesy tej firmy na terenie USA przejęło Sanctuary i znowu zrobiło się dla nas trochę za ciasno. Nie wiem jak wy, ale ja jestem już śmiertelnie znudzony tymi wszystkimi powrotami, które funduje nam Sanctuary. Zostańcie k**wa w domu, byliście do d*py już w latach 80.! To wszystko wygląda na przepychankę tysiąca facetów nad dwoma pisuarami. A ja zamierzam lać tam gdzie stoję" - podsumował Blitz politykę Sanctuary, wydającą głównie gwiazdy z przeszłości.
Overkill doszli do wniosku, że w zaistniałej sytuacji lepiej o ich interesy zadba nowojorska firma Spitfire (m.in. Black Label Society, Testament, Crowbar, Alice Cooper).
http://muzyka.interia.pl/id/wywiady/arch/www/wywiady/wywiad&idw=375

21.01.2002
Overkill podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Spitfire (m.in. Testament, Black Label Society, Alice Cooper, Crowbar). Zapowiedzialy został drugi pełny album koncertowy oraz płyta DVD z tym samym materiałem, który zarejestrowany zostanie w najbliższe wakacje, być może za którymś z festiwali np. Wacken Open Air. Obecnie trwa selekcja materiału, który trafi na płytę.
Dopiero po wydaniu albumu koncertowego zespół skupi się na pracy nad nowym materiałem studyjnym, który powinien się pojawić na przełomie 2002 i 2003 roku.

03.11.2001
Właśnie ukazała się druga płyta The Bronx Casket Co. - side-projectu D.D. Verniego i Tima Mallare zatytułowana "Sweet Home Transylvania". Zawiera ona 9 utworów. Wkilku z nich uzłyszeć można wokale D.D. Verni'ego Na stronie
www.bronxcasketco.com znaleźć można próbki dźwiękowe z obu płyt, a także bliższe informacje o zespole.


Wróć